21 cytatów dzięki którym poczujesz spokój

Życie potrafi być czasami naprawdę wspaniałe. Okresami doświadczamy momentów, które chcemy uchwycić i sprawić, aby trwały wiecznie ponieważ wyzwalają szereg pozytywnych emocji.

Jednak, bez względu na to, jak duży dystans możesz mieć do życia, to nie sprawi on, że całkowicie uciekniesz od cierpienia, stresu i wielu, naprawdę podłych chwil. Ani Ty, ani ja ani nawet Angelina Jolie, która pewnie w wyobrażeniu wielu osób ma wspaniałe, beztroskie życie. Jednak mało kto wie, że zmagała się ona wielokrotnie z depresją i miała próby samobójcze, a nawet zatrudniła płatnego zabójcę, aby odebrał jej życie.

Jedno jest pewne. Nie ma osób wiecznie szczęśliwych i zadowolonych. Kimkolwiek by się nie było, to negatywne emocje i tak są nieodzowną częścią życia każdej świadomej jednostki. I dopóki ten stan nie jest przewlekły i długotrwały, to jest to jak najbardziej okej.

Sądzę, że nawet są one bardzo potrzebne. W końcu tworzą kontrast pomiędzy fantastycznymi chwilami i dzięki nim, możemy docenić spokojne momenty.

Miałam naprawdę sporo okresów w swoim życiu, kiedy moja chęć do życia była bliska zeru. Właściwie, będąc w 100 procentach szczerą mogę napisać, że w tamtych chwilach marzyłam każdego dnia przed snem, aby następnego się nie obudzić. Nie chciałam zmagać się przez kolejne 16h z lękiem przed wyjściem z domu, wyjściem do sklepu, z lękiem o najbardziej trywialne sprawy, z lękiem o dosłownie wszystko. Nie dość, że byłam wtedy podczas silnego epizodu nerwicy, to jeszcze do tego wpadłam w depresję z bezsilności. Z powodu niemocy i utraty kontroli nad sobą, a w konsekwencji nad swoim życiem.

Dlatego też, utworzyłam sobie zbiór cytatów, które sprawiają, że łatwiej jest mi pokonywać życiowe przeszkody. Dodatkowo, kiedy zajrzę do swojego notatnika, w którym mam je zapisane, wiem że trudne momenty są przejściowe i że zawsze po burzy wychodzi słońce.

Chciałabym się nimi podzielić. Być może dzięki tym słowom, ktoś także okiełzna swój lęk, stres, niemoc czy też cierpienie.

Zaczynajmy!

#1

„Nasz niepokój nie bierze się z myślenia o przyszłości, ale z chęci kontrolowania jej. ”

– Kahlil Gibran

#2

„Trudne drogi często prowadzą do pięknych miejsc. Najlepsze dopiero nadejdzie.

– Zig Ziglar

#3

„Czasami złe rzeczy, które dzieją się w naszym życiu, stawiają nas bezpośrednio na ścieżce do najwspanialszych rzeczy, jakie kiedykolwiek nam się przydadzą.”

– Nicole Reed

#4

„Niepokój nie opróżnia jutra z jego smutków, ale tylko opróżnia dzień dzisiejszy z jego siły.”

– Charles Spurgeon

#5

„Za każdym razem, gdy masz ochotę zareagować w ten sam stary sposób, zapytaj, czy chcesz być więźniem przeszłości, czy pionierem przyszłości.”

– Deepak Chopra

#6

„Ludzie mają trudności z porzuceniem cierpienia. Ze strachu przed nieznanym, wolą cierpienie, które jest im znane.”

-Thích Nhat Hạnh

#7

„Nic nie zmniejsza lęku szybciej niż działanie”.

-Walter Anderson

#8

„Strach nie ma sensu. Powstrzymuje cię, kiedy powinnaś najmocniej przeć do przodu. I istnieje tylko w twojej głowie. Możesz się nienawidzić za to, że się boisz, ale w ten sposób w dalszym ciągu pozwalasz strachowi kontrolować swoje życie. Nie jesteś już tym zmęczona? To nigdy nie przestanie ciągnąć cię w dół.”

-Alexandra Bracken

#9

„Wszystko w tym życiu jest przemijające, więc jeśli sprawy układają się pomyślnie, ciesz się nimi, bo nie będzie to trwać wiecznie. Jeśli zaś rzeczy nie idą po Twojej myśli, nie przejmuj się, bo to też przeminie”

– Anonim

#10

„Serce obawia się cierpień […] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie.”

– Paulo Coelho, Alchemik

#11

„Czasami po prostu trzeba być odważnym. Trzeba być silnym. Czasami nie można ulegać czarnym myślom. Trzeba pokonać te diabły, które wpychają się do twojej głowy i próbują wzbudzić paniczny strach. Przesz naprzód, krok za krokiem, z nadzieją, że nawet jeśli się cofniesz, to tylko trochę, tak że kiedy znowu ruszysz przed siebie, szybko nadrobisz zaległości.”

John Marsden

#12

„Do szczęśliwego życia potrzeba bardzo niewiele; wszystko jest w tobie, w twoim sposobie myślenia”

Marek Aureliusz

#13

„Wszystkie niebezpieczeństwa, jeżeli człowiek stanie z nimi oko w oko, są mniejsze niż wyobrażone. W przestrzeni emocjonalnej, wbrew prawom geometrii – dystans wyolbrzymia.”

-Zbigniew Herbert

#14

…w życiu nie możemy się kierować naszymi uczuciami. Nie, nie, zawiodłyby one nas bardzo szybko na bezdroża. Istnieje jeden jedyny drogowskaz, którego zawsze musimy się trzymać w życiu, a jest nim poczucie słuszności.”

– Lucy Maud Montgomery,

#15

„Lęk jest tak duży jak zdecyduje Twój umysł”

– autor nieznany.

#16

„Nie musisz kontrolować swoich myśli. Musisz tylko przestać pozwalać im na kontrolowanie siebie.”

– Dan Millman

#17

„Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to, by komplikować Ci plany. Niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego, co zbędne.”

– autor nieznany

#18

„Uwierz, że możesz, a już będziesz w połowie drogi.”

-Theodore Roosevelt

#19

„Jeżeli zauważysz, że jesteś w dołku, pierwsza rzecz, którą należy zrobić, to przestać kopać…”

– Autor nieznany

#20

„Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk.”

– Osho

#21

„Życie jest jak fortepian. Białe klawisze to szczęśliwe dni. Te czarne to smutne dni. Ale potrzebne są i te białe i te czarne, aby móc stworzyć piękną muzykę.”

-Autor nieznany

Dzięki! 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *